تبلیغات
هر هفته - پول دارترین مرد دنیا

پول دارترین مرد دنیا

شنبه 13 فروردین 1390 09:55 ب.ظ

نویسنده : فرشید افشار
حضرت امیر (ع) می فرمایند :
زیاده روی و اسراف مکن زیرا بخشش اسراف کار مورد ستایش نیست و تنگدستی او هم مورد ترحم واقع نمی شود.

امام موسی بن جعفر (ع) :

به کسی که در زندگی میانه روی و قناعت کند نعمت او باقی می ماند و آنکه با تبذیر و اسراف زندگی کند، نعمتش از بین می رود.

+ نوشته شده در  جمعه 1391/03/05ساعت 19:0  توسط سهیل  |  آرشیو نظرات

هی باخودفکرمیکنم چگونه است که مادراین سردنیا،عرق میریزیم و وضعمان اینست وآنها درآن سردنیا،عرق میخورندووضعشان آنست!

نمیدانم مشکل درنوع عرقست یادرنوع ریختن وخوردن!

 

"دكتر شریعتی"

+ نوشته شده در  جمعه 1390/04/24ساعت 23:5  توسط سهیل  |  آرشیو نظرات

 نشریه فوربس در گزارشی، كارلوس اسلیم از مكزیك را با 74 میلیارد دلار سرمایه و برای دومین سال پیاپی به عنوان بزرگترین میلیاردر جهان معرفی كرد.

نشریه فوربس در تازه ترین شماره خود نوشت افزایش قیمت نفت و فولاد در روسیه و برزیل و رشد اقتصادی چشمگیر چین و هند موجب افزایش تعداد میلیاردرهای بزرگ جهان در كشورهای بریك شده است .
فوربس در ادامه این گزارش افزود هم اكنون بیش از 79 میلیاردر بزرگ جهان در مسكو زندگی می كنند و پس از مسكو شهر نیویورك با 58 میلیاردر قرار گرفته است . برای دومین سال پیاپی بزرگترین ثروتمند جهان از مكزیك یعنی كارلوس اسلیم در صدر فهرست 1209 نفری بزرگترین میلیاردرهای جهان قرار گرفته است . میزان دارایی و سرمایه وی با 20.5 میلیارد دلار افزایش به بیش از 74 میلیارد دلار رسیده است .
بر اساس این گزارش تعداد میلیاردرهای بزرگ چینی با دو برابر افزایش به 115 نفر رسیده است . تعداد میلیاردرهای بزرگ روسیه و برزیل نیز به ترتیب به بیش از 101 و 30 نفر رسیده است . این برای نخستین بار است كه كشورهایی غیر از آمریكا با تعداد میلیاردرهای بالاتر از 100 نفر روبرو شدند . تعداد میلیاردرهای بزرگ هندی نیز با شش نفر افزایش به 55 نفر رسیده است . البته میانگین ثروت و دارایی میلیاردرهای هندی به 4.5 میلیارد دلار و چینی ها به 2.5 میلیارد دلار رسیده است .
بر اساس گزارش فوربس افزایش قیمت جهانی كالاها تاثیر زیادی در افزایش تعداد میلیاردرهای بزرگ در كشورهای بریك داشته است . برزیل، روسیه، چین و هند نیمی از 214 میلیاردر بزرگ جدید در فهرست فوربس را در اختیار دارند . این رقم سال گذشته 97 نفر بوده است . در منطقه آسیا اقیانوسیه نیز بیش از 105 میلیاردر جدید در این فهرست قرار گرفته اند .
بر اساس این گزارش بیل گیتس مالك و پایه گذار شركت مایكروسافت با 56 میلیارد دلار در جایگاه دوم فهرست قرار دارد . وارن بافت نیز با 50 میلیارد دلار در جایگاه سوم است .
فوربس افزود اگر بیل گیتس تا كنون 28 میلیارد دلار از دارایی و ثروت خود را به موسسات خیریه اهدا نكرده بود اكنون بزرگترین ثروتمند جهان بود . بر این اساس میزان كل دارایی و ثروت میلیاردرهای جهان با 25 درصد رشد به بیش از 4.5 تریلیون دلار رسیده است . 47 نفر از این فهرست خارج شده اند، 42 نفر به این فهرست بازگشته اند و 10 نفر نیز از این فهرست از دنیا رفته اند . تعداد زنان در این فهرست از 89 به 102 نفر افزایش یافته است .
بر اساس این گزارش تعداد میلیاردرهای بزرگ آمریكایی نیز از 403 به 413 نفر رسیده است .

+ نوشته شده در  دوشنبه 1389/12/23ساعت 19:54  توسط سهیل  |  نظر بدهید

 رئیس سازمان پارك‌ها و فضای سبز شهر تهران گفت: رتبه جهانی ایران در زمینه تولید گل و گیاه 17 و در زمینه صادرات 170 است.

جشنواره گل‌های بهاری كه در محل دائمی نمایشگاه‌های گل و گیاه برگزار شد، اظهار داشت: ایرانیان بیش از سه هزار سال تجربه در كار گل دارند ضمن اینكه ائمه اطهار نیز بر اهمیت و ارزش گل و گیاه تأكید داشته‌اند.

وی به تعداد بازدید كنندگان از نمایشگاه گل و گیاه اشاره كرد و گفت: در سال 87 یك میلیون و 200 هزار نفر از نمایشگاه گل و گیاه بازدید كرده‌اند كه تعداد آنها در پاییز سال 89 كه اولین نمایشگاه داخلی گل و گیاه كه اولین نمایشگاه داخلی گل و گیاه محسوب می‌شد بیش از 2 میلیون نفر بود و این نشان دهنده استقبال مردم است.

مختاری تصریح كرد: هدف از برگزاری این نمایشگاه ایجاد رقابت بین تولید كنندگان داخلی برای ارتقا كیفیت گل و گیاه، ترویج فرهنگ گیاه‌پروری، جلب مشاركت‌های مردمی برای گسترش سرانه فضای سبز، اشاعه فرهنگ زیبا شناسی و جذب سرمایه‌گذاران است.

وی از برگزاری نشست تخصصی گل و گیاه خبرداد و گفت: نشست تخصصی درباره معرفی، طراحی و كاشت گونه‌های گیاهی سازگار با فضای سبز تهران دوشنبه برگزار خواهد شد.

رئیس سازمان پارك‌ها و فضای سبز تهران با اعلام اینكه در جریان برگزاری این نمایشگاه دوره‌های آموزشی كاشت گل در آپارتمان و آشنایی با بیماری‌های گیاهی برپا خواهد شد، اظهار داشت: شهرداری به واسطه تكالیف در جایگاه نهاد خدمتگزار خواهان حمایت از این صنعت با هدف ارائه خدمات بهتر به شهروندان است.

مختاری خاطرنشان كرد: سهم فعلی ما از بازارهای جهانی گل و گیاه 2 درصد است در حالیكه با توجه به تنوع گیاهی بالا در كشورمان باید سهم ایده‌ال ما بین 3 تا 5 درصد باشد ولی بهرحال رسیدن به این سهم غیرممكن نیست.

وی گفت: رتبه جهانی ما در زمینه تولید گل و گیاه 17 است و در زمینه صادرات 170 كه باید در زمینه صادرات رتبه اول را داشته باشیم همچنین سرانه مصرف سالانه گل و گیاه در بسیاری از كشورها 350 شاخه است در حالیكه در ایران كمتر از 25 شاخه است.

رئیس سازمان پارك‌ها و فضای سبز تهران اظهار داشت: در حال حاضر حدود 50 درصد تولیدات ما از بین می‌رود چرا كه متاسفانه گل‌های مصنوعی وارداتی بخشی از بازار را به خود اختصاص داده است و در بسیاری از گل فروشی‌ها شاهد فروش این گل‌ها هستیم.

وی افزود: نمایشگاه گل و گیاه بهترین فرصت برای ترویج فرهنگ گل دوستی است كه امیدواریم مشكلاتی مانند فقدان مكانیزم بسته‌بندی، كمبود پایانه‌های بین‌المللی، محدودیت‌های كمرگی برطرف و از واردات بی‌رویه برای حفظ صنعت داخل جلوگیری شود.

مختاری تصریح كرد: كشورهای تراز اول از دانش ژنتیك میلیون‌ها گل تولید می‌كنند در حالیكه كشور ما میزان كمی از این دانش استفاده دارد البته استفاده از انرژی خورشیدی نیز باید به صورت جدی در دستور كار قرار گیرد.

+ نوشته شده در  یکشنبه 1389/12/22ساعت 0:36  توسط سهیل  |  نظر بدهید

 سهمیه بنزین ویژه نوروز 60 لیتر تعیین شد كه این سهمیه تا پایان اسفند به كارت سوخت خودروها اضافه می‌شود

محمدرضا فرزین سخنگوی طرح تحول اقتصادی گفت: با توجه به افزایش سفر در تعطیلات نوروز و به منظور رفاه حال مردم، ستاد هدفمندسازی یارانه‌ها 60 لیتر سهمیه بنزین نوروزی را با قیمت هر لیتر 400 تومان به عنوان عیدی اختصاص داد.

فرزین افزود: سهمیه ویژه نوروز تا پایان اسفند به كارت سوخت خودروها اضافه می‌شود.

+ نوشته شده در  یکشنبه 1389/12/22ساعت 0:34  توسط سهیل  |  نظر بدهید

رئیس ستاد عمره دانشجویی خاطرنشان كرد: دانشجوی عمره‌گذاری كه روز گذشته توسط ماموران عربستان سعودی دستگیر شده بود، امروز آزاد شد.

حجت‌الاسلام سیدمحمد فقیهی رئیس ستاد عمره دانشجویی  در خصوص آخرین وضعیت دانشجوی دانشگاه امام‌ صادق(ع) كه روز گذشته توسط ماموران عربستان شعودی بازداشت شده بود گفت: با پیگیرهای مكرر، این دانشجوی عمره‌گذار امروز آزاد شد.

برپایه این گزارش، یكی از دانشجویان دانشگاه امام صادق(ع) ساعت 11 روز جمعه 20 اسفندماه در حین طواف خانه خدا اقدام به سر دادن شعار علیه آمریكا كرد كه بلافاصله توسط ماموران سعودی دستگیر شد.

+ نوشته شده در  شنبه 1389/12/21ساعت 18:26  توسط سهیل  |  نظر بدهید

 مدیرعامل شركت ملی گاز ایران گفت: برای 7 ماهه نخست سال جدید، از 15 فروردین تا 15 آبان، 6 سناریو در ستاد هدفمند‌سازی یارانه‌ها مطرح است كه بر اساس آن بزودی قیمت گاز اعلام می‌شود.

 جواد اوجی در نشست خبری در جمع خبرنگاران گفت: طی جلساتی كه با ستاد هدفمندی یارانه‌ها برگزار می‌شود، قیمت بهای گاز در سال جدید به زودی اعلام خواهد شد.
وی در مورد امكان كاهش قیمت گفت: هر چیزی احتمال دارد، اما هنوز قیمت نهایی نشده است.

*صرفه جویی ‌ها معادل خوراك 7 پتروشیمی است

مدیرعامل شركت ملی گاز ایران در پاسخ به سوال خبرنگار فارس كه میزان مصرف در بخش خانگی و كشاورزی قبل و بعد از هدفمندی یارانه‌ها چگونه بوده است، گفت: بر اساس شبیه‌سازی‌ها كه در مدل‌های یك میلیون و 200 هزار مشترك جدید بررسی شده، روزانه 20 الی 25 میلیون متر مكعب در مصرف سوخت خانگی كاهش ایجاد شده كه معادل خوراك 7 پتروشیمی است.

*افزایش گازرسانی به صنایع و نیروگاه‌ها از محل صرفه‌جویی خانگی

وی در پاسخ به سوال دیگر فارس كه دلیل افزایش مصرف گاز در بخش صنعت بعد از هدفمندی یارانه‌ها چه بوده است، گفت: با توجه به كاهش مصرف خانگی بعد از هدفمندی‌ یارانه‌ها این سهم به بخش صنعت منتقل شده و همچنین خود تولیدكنندگان نیز با توجه به مقرون به صرفه بودن از این حامل انرژی استفاده می‌كنند.
در همین راستا مدیرعامل شركت ملی گاز ایران مصرف گاز در بخش صنعت قبل از اجرای هدفمندی‌یارانه‌ها را 72 میلیون متر مكعب در روز و بعد از آن را 83 میلیون متر مكعب عنوان كرد.
اوجی همچنین در خصوص عملكرد شركت ملی گاز در سال جاری گفت: به‌رغم اینكه نسبت به سالهای گذشته 5 الی 6 درجه كاهش دما رخ داده و در ماه‌های دی و بهمن در 25 استان دما زیر صفر بود،اما تعطیلی گاز و افت فشار در هیچ جای كشور وجود نداشت و گازرسانی به صنایع هم محدودیتی نداشت.
وی افزود: گازرسانی به نیروگاه‌ها با 6 درصد افزایش به روزانه 124 میلیون متر مكعب رسید در حالی كه سال گذشته این رقم روزانه 116 متر مكعب بود.
وی همچنین از رشد 16 درصدی گازرسانی به صنایع خبر داد كه روزانه به 73.4 میلیون متر مكعب رسیده است.
اوجی با اشاره به صادرات 9 میلیارد متر مكعبی صادرات در سال جاری گفت: صادرات گاز افزایش 27.6 درصدی داشته و واردات نیز نزدیك به 23 میلیون متر مكعب رسیده است.
اوجی همچنین مصرف تجاری و خانگی را روزانه 213 میلیون متر مكعب و همچنین گازرسانی به CNGها را 14 میلیون متر مكعب عنوان كرد.
وی گفت: امسال یك میلیون و 180 هزار مشترك جدید اضافه شده كه تعداد مشتركان به 13 میلیون و 400 هزار رسیده است.
معاون وزیر نفت همچنین به افزایش 7 هزار مشترك در بخش صنعت و همچنین تغذیه 5 نیروگاه جدید اشاره كرد كه با این احتساب تعداد نیروگاه‌هایی كه به آنها گازرسانی می‌شود به رقم 59 رسیده است.
اوجی خاطرنشان كرد: در حال حاضر خانوارهای تحت پوشش گازرسانی در منطقه شهری را 95 درصد و در منطقه روستایی 45 درصد تشكیل می‌دهد و مجموعاً 65.5 میلیون نفر را پوشش می‌دهد.
وی همچنین از افزایش ظرفیت فرآورش 495 میلیون متر مكعب در روز در برخی پالایشگاه‌ها بویژه فجر جم اشاره كرد كه این میزان روزانه به 520 میلیون متر مكعب رسیده است.

*وضعیت قراردادهای گازی با كشورهای همسایه

مدیرعامل شركت ملی گاز ایران با اشاره به قراردادهای گازی سال جاری به میزان 9 هزار میلیارد تومان اشاره كرد و گفت: در تابستان خط گازی دولت‌آباد - تركمنستان كه سالانه 6 میلیارد متر مكعب ظرفیت دارد، بسته شده و در طول سال 14 میلیارد متر مكعب واردات خواهد شد.
وی همچنین افزود: قراردادی هم در این خصوص با كشور آذربایجان بسته شده كه جزئیات آن بزودی اعلام می‌شود و همچنین طی قرارداد معاوضه برق و گاز با كشور ارمنستان به ازای تحویل یك متر مكعب گاز 3 كیلووات ساعت برق تحویل می‌گیریم، قراردادی نیز با كشور پاكستان منعقد شده كه روزانه21.5 میلیون متر مكعب گاز به پاكستان صادر می‌شود.
اوجی همچنین به قرارداد 4 هزار میلیارد تومانی با بانك صادرات با مشاركت 80 درصد بانك و 20 درصد شركت ملی گاز برای احداث پالایشگاه بید‌بلند 2 و استحصال اتان از پارسیان اشاره كرد.

*سرمایه‌گذاری 37 هزار میلیارد تومانی گاز در برنامه پنجم

وی افزود: پیش‌بینی می‌شود كه در سال 90 حداقل 7 هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری داشته باشیم كه در پایان برنامه پنجم به 37 هزار میلیارد تومان برای انتقال، احداث و توسعه پالایشگاه‌ها سرمایه‌گذاری شود.
وی همچنین افزود: در حال حاضر 47 درصد خانوارها فیش گاز 11 هزار تومانی، 16 درصد 18 هزار تومانی، 13 درصد 27 هزار تومانی، 9 درصد 38 هزار تومانی، 6 درصد 54 هزار تومانی و 4 درصد 73 هزار تومانی پرداخت می‌كنند.
اوجی گفت: در حال حاضر طبق آخرین آمار 70 درصد قبوض گاز مشتركان پرداخت شده است.

+ نوشته شده در  چهارشنبه 1389/12/18ساعت 23:35  توسط سهیل  |  نظر بدهید

 برنامه توسعه سازمان ملل در جدیدترین برآورد خود از وضعیت نابرابری جنسیتی در جهان اعلام كرد ایران با ارتقای 25پله‌ای در رده‌بندی كشورها از این نظر در رتبه 73 و بالاتر از كشورهایی مثل مكزیك، برزیل، اندونزی، مصر، هند و قطر قرار گرفته است.

 برنامه توسعه سازمان ملل در جدیدترین برآورد خود از وضعیت نابرابری جنسیتی در جهان كه امروز منتشر شد، نمره ایران در شاخص نابرابری جنسیتی را 0.572 اعلام كرد.
شاخص نابرابری جنسیتی ارقامی از 0 تا 1 را در برمی گیرد كه هرچه این رقم بیشتر باشد، دلالت بر نابرابری بیشتر میان مرد و زن در یك كشور دارد. ایران در گزارش قبلی این سازمان كه در قالب گزارش توسعه انسانی در سال 2010 منتشر شده بود، نمره 0.674 را از این نظر به‏دست آورده بود.
به این ترتیب با كاهش شدید نابرابری جنسیتی در ایران رتبه این كشور نیز 25 پله ارتقا یافته است. ایران در گزارش سال گذشته این سازمان رتبه 98 در میان 194 كشور جهان را به‎دست آورده بود كه در گزارش جدید به جایگاه 73 ارتقا یافته است.
از این نظر ایران بالاتر از 121 كشور اسلامی و غیراسلامی قرار گرفته است. از جمله كشورهایی كه زنان در آنها نابرابری بیشتری در مقایسه با مردان دارند، عبارتند از: مكزیك، برزیل،پاناما، جامائیكا، اردن، سوریه، آفریقای جنوبی، اندونزی، مراكش، سنگال، مصر، عراق، پاكستان، هند، عربستان، قطر و تركمنستان.
عربستان با نمره 0.77 در رتبه 130 جهان قرار گرفته است. رتبه قطر نیز 101 اعلام شده است.
رتبه نخست جهان را از نظر شاخص نابرابری جنسیتی هلند با نمره 0.174 كسب كرده است و دانمارك در جایگاه دوم و سوئد در رتبه سوم جای گرفته اند.
نرخ مرگ و میر مادران، نرخ باروری بزرگسالان، سهم زنان از صندلی های پارلمان، میزان برخورداری زنان از تحصیلات متوسطه و عالی و نرخ مشاركت زنان در نیروی كار از جمله ملاك هایی هستند كه در تعیین نمره یك كشور در شاخص نابرابری جنسیتی مورد لحاظ قرار می گیرند.

+ نوشته شده در  چهارشنبه 1389/12/18ساعت 23:32  توسط سهیل  |  نظر بدهید

تولید خودرو در شركت های ایران خودرو و سایپا در 11 ماه گذشته،1 میلیون و 389 هزار دستگاه متن تولید انواع خودرو تا پایان بهمن ماه سال 89 در شركت های ایران خودرو و سایپا در مجموع 1 میلیون 389 هزار و 599 دستگاه بوده كه 13 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش داشته است.

 در گروه خودرو های سواری و وانت و در شركت ایران خودرو 683 هزار و 774 دستگاه بوده كه در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رشدی معادل 11 درصد داشته است .
در گروه خودرو سازی سایپا شامل شركت های سایپا ، پارس خودرو و زامیاد هم تولید انواع سواری و وانت معادل 687 هزار و 984 دستگاه بوده كه در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رشدی معادل 15 درصد داشته است .
مجموع تولید سواری و وانت در 11 ماه گذشته برابر با 1 میلیون 371 هزار و 758 دستگاه بوده كه نسبت به مدت مشابه سال گذشته 13 درصد افزایش داشته است كه سهم سایپا و ایران خودرو 50 درصد است .
همچنین در گروه صنعتی ایران خودرو و در شركت ایران خودور دیزل تولید انواع خودرو های تجاری معادل 9 هزار و 326 دستگاه بوده كه 84 درصد مدت مشابه سال قبل تولید داشته است . در گروه خودرو سازی سایپا نیز تولید انواع خودروهای تجاری برابر 8 هزار و 515 دستگاه بوده كه 109 درصد نسبت مدت مشابه سال قبل افزایش داشته است .
مجموع تولید انواع خودروهای تجاری تا پایان بهمن ماه سال 89 برابر با 17 هزار و 841 دستگاه است كه 17 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش داشته است و سهم گروه سایپا 48 درصد و سهم گروه ایران خودرو 52 درصد بوده است.
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -